A minap került olyan stádiumba egyik ügyfelünk, hogy több befektetésénél is úgy döntött, realizálja a nyereségét. Mindez azért érdekes, mert olyan befektetésekről volt szó, amelyekre az elmúlt fél-másfél évben hívtuk fel a figyelmét. Nézzük milyen hozamokat sikerült elérnie, és hogy mindeközben mi is történt a gazdaságban, ebben az időszakban!
A hozamok (Euro-ban!)
- +16,15%, 1 év 10 hónap alatt egy globális alapnál,
- +14,88%, 6 hónap alatt egy bónusz certifikátnál,
- +14,19%, 1 év 6 hónap alatt egy ingatlanalapnál
A hozamok realizálását követően természetesen már a megnövekedett tőkével folytatódhat tovább a vagyonépítés.
Ezek az eredmények nem mondhatóak rossznak általában sem, de ha megnézzük, hogy ez alatt a 6-22 hónap alatt mi történt a gazdaságban, azt kell mondanom, hogy veregethetjük a vállunkat. Nagyjából hasonló (szinte azonos) folyamatok zajlottak az európai és az amerikai piacokon is:
DAX index 2010.05. – 2012.05.
NYSE (New York) 2010.05. – 2012.05.
Hogy minek köszönhetőek a hozamok, ha a piacok nem jól muzsikáltak?
Alapvetően három tényező játszott ebben szerepet:
- Pénzügyi tervezés
- Folyamatosan elérhető (pénzzé tehető, likvid) befektetési formák
- Aktív vagyonkezelés
Egyrészt hozamelvárásainak, kockázatviselési hajlandóságának és egyéb szempontjainak megfelelően került kialakításra az ügyfél befektetési politikája, másrészt nem kénytelen „ülni” a befektetéseiben, bármikor dönthet úgy, hogy realizálja a hozamokat – vagy adott esetbe kiszállással elkerüli a veszteséget. Harmadszorra pedig van segítsége abban, hogy tudja, mikor kell kiszállni az adott befektetésből.
Ez a három tényező tehát az esszenciája ennek a sikernek. Mindenek előtt természetesen vissza kell mennünk a kályhához, a pénzügyi tervezéshez. Erről kiemelten szó lesz következő klubestünkön. Nézze meg a részleteket, és jelentkezzen ide kattintva >>>
T.Hozaminfó. Engem az érdekelne,hogy ilyen hozamból mennyi marad nekem?még -az adót is fizetema hozamból.Marad,é
10 százalék? Ez itt a kérdés! Még 1,kérdé,az USA.Hedgefúndok,
hogyan tudnak 30-40%-ot csinálni?
Tisztelettel.
János.
Kedves János!
Ezek már a befektetett összegek nettó hozamai. Persze voltak a papíroknak (2-5% papírtól függően) vételi költségei, de azt hiszem még így is elég attraktívak a hozamok, különösen Euro alapon. Az adózást pedig mindenkinek magának kell megoldania, lévén önbevallással kell a keletkezett árfolyamnyereséget leadózni.
Az amerikai hedge fund-ok hozama egy-egy időszakra valóban lehet 30-40%, de biztosra veszem, hogy több éves távlatban stabilan ezt nem tudják produkálni. Mi is tudunk mutatni olyan – 2011. augusztusban indult – portfóliót, ahol átlagosan 30% (adott papírokon akár 60%!) hozam van, de ezt nem lehet zászlóra tűzni, hiszen a piacok lokális mélypontjáról nem nehéz ilyen eredményeket elérni, és nem adna reális képet a valóban várható hozamokról. Illetve ha folyamatosan ilyen hozamokra törekszik valaki, kénytelen sokkal nagyobb kockázatot bevállalni.
A reális és hosszú távon kitűzött célunk – tapasztalataink alapján ez abszolút megoldható – az éves 8-15% nettó hozam Euro elszámolással. Ezzel már igazán szép – infláció feletti – vagyongyarapodást lehet elérni közép távon (3-5 év) is, és nem szükséges hozzá extra kockázat vállalása.
Üdvözlettel:
Kocsis Gábor
Kedves Gábor!
Kivettem az Önkéntes nyugdijpénztárból a pénzem. kb adózás után
marad 350-400 ezer forintom. Jövő év májusában ki kell fizetnem
700.000,-Ftot. Mibe fektessem be, hogy minél kivesebbet keljen pótolnom.
Várom válaszát.
üdv.
Gabi
Kedves Gabi!
Viszonylag rövid az időtáv, és gondolom nem igazán akar nagyobb kockázatot vállalni, ezért egy megfelelően választott certifikát lehet a megoldás. Különösebb kockázat nélkül persze csodát nem lehet várni, 10-15% nettó hozam azért elérhető, amely már előre tud vinni.
Sok kérdés lehet még, ami cizellálja a megoldást (például a kifizetendő összeg deviza kitettsége), szóval javasolnék egy személyes konzultációt. A fenti menüsorban el tudja érni az egyeztetést kérő oldalt.
Üdvözlettel:
Kocsis Gábor
Üdvözlet!
A grafikonokon a dátum nincs elírva? 2013.05. szerepel.
Szép estét!
Kedves Tamás!
Köszönjük a jelzést. Javítottuk. Értelemszerűen 2012.05. a helyes, a jövőbe azért még mi sem látunk 🙂
Üdvözlettel:
Kocsis Gábor