Mára már kijelenthetjük, hogy „felrobbantak” megbízóink menedzselt portfóliói. A CM-Equity AG menedzsmentje igazán kitett magáért. Az első negyedév kiemelkedő eredményeit követően, április első két hetében további 5-15%-os értéknövekedést könyvelhettek el azok, akik vagyonkezelő partnerünket bízták meg azzal, hogy portfólióikat menedzselje.
Zászlóshajók: Lion E-Mobility AG és CME Gold & Silver Equity Fund
Alapvetően a legtöbb portfólióelemnél jó beszállási pontokat sikerült találni, amely már önmagában is példaértékű, viszont két kiemelkedő instrumentumról külön kell szót ejtenünk, amelyekre már az elmúlt év október 15-i rendezvényünkön felhívta a figyelmet a vagyonkezelő. Ezekben látta – az alábbiakból látni fogjuk, hogy mennyire helyesen – a következő időszak növekedési motorját. Mindkettő a CM-Equity „gyermekének” tekinthető, hiszen Lion E-Mobility esetében még a tőzsdére lépés előtt kockázati tőkét biztosított számára, a CME Gold & Silver Equity Fund pedig a vagyonkezelő saját maga által létrehozott, és külön menedzselt befektetési alapja.
A Lion E-Mobility AG-ról, az akkumulátor-technológiában elért áttöréseivel és elképesztő nyereségességi mutatóival már sokat foglalkoztunk itt a blogon, így most csak az elmúlt fél év történéseit bemutató ábra álljon itt, amely igazán elképesztő, és mutatja a vagyonkezelő előrelátását, továbbá remek időzítését:
A nemesfém bányavállalatokban rejlő lehetőségekkel is sokat foglalkoztunk már, így itt is egy átfogó kép álljon csak, amely mutatja, hogy – bár a nemesfémek árfolyama, és ezzel együtt a bányavállalati részvényeké is ingadozott – az alap menedzsmentje kisimította ezeket a hullámokat, és leginkább csak a növekedésből vette ki részét az alap:
De akkor miért nem tartottak mindent ezekben a papírokban?
Felmerülhet ez a kérdés, de rendkívül egyszerű rá a válasz. A vagyonkezelő – esetünkben a CM-Equity AG – feladata elsősorban a felelős vagyonmegőrzés. Csak mindezek után következhet a vagyongyarapítás. A stratégiának tehát ennek megfelelve annak kell lennie, hogy a portfóliókban lévő tőke nagy része – akár 30-80%-a – biztonságos befektetésekben, adott piaci körülmények esetén akár készpénzben van. Ez adja azt a biztonságot, amely nyugodt alvást biztosít megbízóinknak, nem kell attól tartaniuk, hogy jelentős értékvesztést szenved el a vagyonkezelő menedzsmentje alatt álló portfóliójuk.
Természetesen a vagyongyarapítás is fontos, amely a tőkevédelem mellett akkor kivitelezhető a fentebb is látható sikerrel, ha nem a szokványos „ülünk a monitor előtt és olvassuk a híreket” módszerrel élünk. Nem csak a fenti zászlóshajóra, hanem a legtöbb – a vagyonkezelő meglátása szerint – növekedési potenciált hordozó vállalat vagy iparág mindennapjaiban is részt kell venni. Magyarul a CM-Equity szakértője személyes kapcsolatokat ápol többek között a Lion E-Mobility mellett jónéhány más vállalattal, tud a fejlesztésekről, sikerekről, kudarcokról, helyi pletykákról is akár.
A bányavállalatok esetében is így van ez. Csak olyan bányák papírjai találhatók a CME alapjában, amelyet a helyszínre utazva, a cégvezetéssel (akár a portásig bezárólag) is megismerkedve átvilágított, és arra érdemesnek talált.
Ezzel a hozzáadott értékkel lehet azt elérni, hogy egyrészt ne érjék meglepetések a vagyonkezelőt, másrészt hogy időben értesüljön azokról a fejleményekről, amelyek miatt egy-egy vállalatnál komoly felértékelődés várható.
Összefoglalva tehát a menedzselt portfóliók hatékonyságának kulcsát tehát a hatékony tőkevédelemben és a fundamentális vállalat-értékelésben találjuk, amely – kiegészülve az igen magas letétbiztosítással – egyszerre nyújt biztonságot és komoly eredményeket.
Májusban személyesen is találkozhat vagyonkezelő partnerünk, a CM-Equity AG vezetőivel. Újra megkérjük őket, hogy „vegyék elő a varázsgömböt”, és mondják el meglátásaikat a következő fél évre. A részletekért, illetve az ingyenes rendezvényre való regisztrációs lehetőségért kattintson ide, vagy az alábbi képre:
Leave A Comment